Jauno zinātnieku nakts Centra sākumskolā

Jau otro mācību gadu mūsu skolā, piektdienā pirms skolēnu pavasara brīvdienām, tiek organizēta nakts skola. Šogad tā bija zinātnieku nakts. Jauno zinātnieku naktī piedalījās un eksperimentus veica 42 skolēni no 5. un 6. klasēm, kuri ieguva biļeti uz  nakts skolu. Lai iegūtu biļeti, skolēniem bija jāizpilda tests portānakts pasakumswww.uzdevumi.lv .

Zinātnieku naktī skolēni strādāja 4 laboratorijās. Mendeļējeva istabā skolēni, sajaucot ķīmiskās vielas, veica vairākus ķīmiskos eksperimentus. Saldumu fabrikā, izmantojot pārtikas produktus un pārtikas krāsvielas, veica zinātniskus eksperimentus – Ziemassvētku salūts, Faraona čūska, pētīja kukaiņu galvaskausus. No ēdamā plastilīna un pārtikas krāsvielām tika gatavotas krāsainas Lieldienu olas. Vislielāko prieku skolēniem sagādāja saldējuma gatavošana. Tas bija laika ziņā ietilpīgs eksperiments, bet ļoti garšīgs. Robotikas darbnīcā katrs skolēns savam robotam veidoja programmu – līniju sekotājs. Izveidojot programmu, tika noskaidrots, kura robots bija precīzāks. Raķešu darbnīcā katram bija iespēja izgatavot savu raķetes maketu un izmēģināt to lidojumā.

Lai zinātnieku nakts izdotos, paldies jāsaka skolotājām, kuras gatavoja un vadīja eksperimentus – Z. Gulbei, I.Šablovskai, D.Krētainei, B.Saimniecei, I. Lipskai, S.Mežai, I.Bitei, kā arī K.Bārdulei, S.Novadai, A. Vasiļjevai, R.Reinfeldei.

Comments are closed.